owstała w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia o tyle, aby trafnie określić profil osobowościowy danej osoby, wymagane było udzielenie odpowiedzi na dziesiątki pytań. Rewolucyjność w badaniach Kosińskiego polegała na tym, że jako pierwszy wykorzystał metodę OCEAN w analizie profilu w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebooku. Udowodnił, że analizując treść polubionych przez osobę treści, można trafnie określić jakim typem osobowości jest.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Content_marketing
Krótka definicja z Wikipedii. Content_marketing
Terminem content marketing określa się wszelkie treści publikowane i rozpowszechniane za pomocą Internetu. Mogą to być artykuły, webinaria, evideo, podcasty, infografiki, poradniki, raporty itd., których podstawowym zadaniem jest dostarczenie internautom wiarygodnych i pożądanych przez nich wiadomości i informacji związanych z daną branżą, dzięki czemu obie strony, zarówno firma, jak i potencjalny klient, odnoszą korzyści. W szerszym rozumieniu content marketing obejmuje również treści tworzone poza Internetem: w prasie branżowej, gazetkach, folderach, ulotkach, katalogach, poradnikach drukowanych, książkach itd.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Content_marketing
Co to jest copywriting?
Copywriting jest jednym z wielu działań wchodzących w zakres marketingu internetowego. Mianem copywritera określa się osobę, która zajmuje się właśnie pisaniem odpowiednich tekstów oraz sloganów reklamowych umieszczanych głównie na stronach internetowych, ale nie tylko. Jest to bardzo istotne dla producentów, żeby posiadać odpowiednio zredagowaną informację dotyczącą danego tematu, w celu pozyskania jak największej ilość potencjalnych klientów. Tego typu usługa często idzie w parze razem z projektowaniem strony internetowej oraz jej pozycjonowaniem. Copywriting dotyczy nie tylko stron internetowych, ale również sloganów reklamowych, czy pisania scenariuszy do spotów telewizyjnych, ale ma też związek z e-marketingiem.